[email protected] 1814 /1 Sok. Karşıyaka / İZMİR 0533 669 70 65

Bizi Takip Edin!

Ahşap Yapılarda Püskürtme SelülozReform Yalıtım

Ahşap Yapılarda Püskürtme Selüloz Yalıtımı

Ahşap yapıların izolasyonunda püskürtme selüloz yalıtımı oldukça yaygın bir uygulamadır. Ahşap yapılar genellikle geleneksel tuğla veya beton yapılar gibi yüksek ısı iletimine sahip olabilirler. Bu nedenle, püskürtme selüloz gibi yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahip malzemeler, ahşap yapıların enerji verimliliğini artırmak için ideal bir seçenek olabilir.

Isı, ses ve nem yalıtımını üst düzey performans ile tek malzemede gerçekleştiren bir doğal yalıtım ürünüdür. Malzemenin yapısında bulunan selüloz; gazete ve atık kağıtların geri dönüştürülmesi ile nitelikli selüloz elyaflarının elde edilmesinden oluşmaktadır. Dolayısıyla özellikle ahşap ve Selüloz özde; aynı muhteviyata sahip olup, birbirleri ile mükemmel uyum içerisindedirler.

 

Ahşabın nefes alabilen yapısına uygun yalıtım malzemeleri ile imalatın tamamlanması, istenilen konforlu ve sağlıklı ortamın tesisinde oldukça önem arz etmektedir. Doğal ve organik yapısıyla Selüloz, ahşap ve Tiny house tarzı  yapılarda kolaylıkla iklimlendirilebilen, konforlu ve gürültüden arınmış ortamlar sunmaktadır. Yüksek ısı kapasitesi ile yapı içerisinde oluşturulan istenilen sıcaklık/serinlik gibi iklimlendirilmiş havanın dış ortama geçişini yüksek seviyede engeller. Düşük ısı iletim katsayısı ile de bu yapılarda ihtiyaç duyulan ısı yalıtımını yüksek verimlilikte sağlar.

 

Doğal ve organik yapısı ile uygulamalarda tam bir uyum oluşturan Selüloz, ses yalıtımında A sınıfı bir malzemedir. Düzensiz ve elyaflı dokusu, ses dalgalarını sönümler. Ses geçişinde 70 dB’e kadar yalıtım sağlayarak, tercih edenlere huzurlu ve konforlu ortamlar temin eder. Akustik davranışta da oldukça başarılı ve verimli olan selülozun; ağırlıklı ses yutuculuk katsayısı 1,0 ve ses yutuculuk sınıfı ise A’dır.

 

Selüloz ahşap özlü bir ısı ve ses yalıtımı malzemesi olduğundan, insana ve çevreye herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sahip olduğu BOR katkısı sayesinde yapıya gerekli yangın dayanım özelliği kazandırır ve istenmeyen durumlarda müdahale ve yapıyı terk için gerekli zamanı artırır. Üzerinde alevin ilerlemediği, alevle temasında herhangi bir damlama ya da duman oluşturmayan bir yalıtım malzemesidir. İçerisinde herhangi bir mantar yaşayamaz. Anti-bakteriyel bir ürün olduğu yapılan deneylerle de kabul edilmiştir. Ayrıca selülozun içerisinde kemirgen gibi hayvanlarda barınamazlar. Ancak, püskürtme selüloz yalıtımının doğru bir şekilde uygulanması önemlidir.

 

Profesyonel bir ekip tarafından yapılması ve uygun güvenlik önlemlerinin alınması önemlidir. Ayrıca, malzemenin doğru bir şekilde kuruduğundan ve yapısal bütünlüğü etkilemediğinden emin olmak için dikkatlice denetlenmelidir.

Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi ve fiyat

teklifi almak için bize ulaşın!

Teklif Alın!