16 Neden Dış Cephe Yalıtımı?

Yoğuşmanın hiç olmaması için yapı bileşeni içerisindeki tüm sıcaklıkların, su buharının doyma sıcaklığından daha yüksek olması gerekir. Bu da yapı bileşeninin dış iklim koşullarından korunmasıyla, yani yapı elemanına dış taraftan yapılan ısı yalıtım Hizmetlerimizı ile sağlanır. Böylece yapı bileşenlerinin, ısı yalıtımının sıcak tarafında kalmaları sağlanır ve yoğuşma sıcaklığının üstünde tututlur. Dolayısıyla yapı elemanının içerisinden geçen su buharının düşük sıcaklıklı bir kesitle karşılaşması engellenerek yoğuşmanın zaralı etkilerinden korunur.

Dış Duvarlarda Yapılacak Isı Yalıtımın Yararları

Yapıyı dıştan bir manto gibi sararak kuvvetli sıcaklık değişimleri ve duvarı oluşturan ana malzemede istenmeyen iç gerilmeleri çatlakları ve yapı hasarlarının önlemektedir. Bina dış cephesinde yer alan kolon, kiriş, hatıl gibi her türlü beton ısı köprüsü eksiz olarak yalıtılmaktadır.

19 Dış cepve ve Teraslarda İzolüx

İzolüx binalarda ısı-su-ses ve yangın izolasyonu sağlamak amacı ile üretilmiş su ile karıştırılarak uygulanan ve karışımın %99,1‘ si doğal, inorganik malzemelerden oluşan Hafifletilmiş Silisyum Yalıtımıdır. Binaların dış cephelerinde ideal kalınlıkta uygulanıldığında % 50-75 ’ e varan enerji tasarrufu sağlar. Binaları yağmur, kar, güneş, yangın gibi faktörlere karşı korur. Binaların nefes almasını sağlar. Nefes alabilme özelliğinden dolayı binalarda oluşacak nem, küf, mantar vs. oluşumlarını engelleyerek sağlıklı yaşama ortamı sağlar..