[email protected] 1814 /1 Sok. Karşıyaka / İZMİR 0533 669 70 65

Bizi Takip Edin!

Küçük ve Büyükbaş Besi ÇiftlikleriReform Yalıtım

Küçükbaş-Büyükbaş Hayvan Çiftlikleri ve Tavuk Kümesleri Yem Masraflarından Tasarruf ve Terlemeyi Sonlandırmak İçin Selüloz Yünü İzolasyonu

Hayvanlar insanlardan daha fazla ısı ve su buharı çıkarırlar. Özellikle kanatlı hayvanların çıkardığı ısı ve su buharı çok fazladır. Hayvanlardan kümese yayılan bu ısı enerjisi kümesin yalıtımsız olması halinde, kolayca dış havaya yayılır ve hayvanlar gerekli enerjiyi tekrar kazanabilmek için fazla miktarda yem yemek zorunda kalırlar. Oysa kümes yada çiftlik yalıtımlı olursa, ısı içeride kalır ve tavuklar, büyük ve küçükbaş hayvanlar için yeterli olan enerji miktarı azalır.

Böylece daha az miktarda yem yeterli olur ve yem masraflarından büyük tasarruf sağlanır. Ayrıca hayvanların çıkardığı yüksek orandaki su buharı kümesteki kısmi nemi yükseltir. Bu rutubetli hava kümesin yalıtımsız çatı altına veya dış duvarların iç yüzeyine çarpınca buhar halinden su haline dönüşür. Eğer ısı yalıtımı yapılırsa yoğuşma olmaz. Bu nedenle yalıtım kümesin her tarafına yapılmalıdır. Yani sadece çatı yalıtımıyla yetinilmeyerek duvarlar da, hatta soğuk iklimlerde döşemeler de yalıtılmalıdır.

 

* Uygulamada yekpare yapısından dolayı ısı ve ses köprüsü oluşturmaz

* Doğaldır insan ve yapıya zarar vermez

* Antibakteriyeldir kansorejen içermez

* Her tür yüzeye uygulanabilir 

* Lifli yapısı yapıya nefes aldırır

* Rutubet ve nemi engeller Pas ve küfü oluşturmayarak yapının ömrünü uzatır

* Uygulamada zamandan tasarruf ettirir.

Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi ve fiyat

teklifi almak için bize ulaşın!

Teklif Alın!